Ogłoszenia parafialne 22.06.2014 r.

przez | 23 czerwca 2014

22 czerwca 2014 r.

1. Dziś XII Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: we wtorek uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela; w sobotę wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu;

2. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu – po Mszach św. połączone z procesją wokół Kościoła.

3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dniu po mszy św. procesja do 4 ołtarzy usytułowanych przy kościele. Na zakończenie Mszy tradycyjne błogosławieństwo ziół i wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci.

4. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w naszej parafii. Uroczystej Mszy św. o godz. 17.00 przewodniczyć będzie ks. prałat Piotr Śliwka, proboszcz świdnickiej katedry, dobrodziej naszej parafii.

Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła. (Warunki: wewnętrzna postawa całkowitego oderwania od grzechu, także powszedniego, uczestnictwo we Mszy św. odpustowej, spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.)

Każdy grzech ma podwójny skutek. Po pierwsze zrywa komunię człowieka z Bogiem i zamyka nam dostęp do życia wiecznego (jest to kara wieczna za grzech). Oprócz tego każdy grzech również powoduje nieuporządkowane przywiązanie do stworzeń, które wymaga oczyszczenia, albo na ziemi, albo w czyśćcu (to jest kara doczesna) (zob. KKK 1472).

Odpust można uzyskać za siebie lub za osobę zmarłą. Nie można go uzyskać za inną osobę żyjącą, gdyż ona sama ma szansę jeszcze zatroszczyć się o swoje zbawienie.

5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dziś a za tydzień proszę o pomoc następujące osoby:

Tomasz Kuczma, Józef Strzesak Henryk Kaczor, Zbigniew Piotrowski, Mieczysław Bober, Jerzy Bizoń

W tym tygodniu sprzątanie we czwartek po wieczornej mszy (około 19.30)

6. Zapowiedzi przedślubne: Szymon Gołębiowski, zam. Stanowice, ul. Strzegomska i Katarzyna Misek, zam. Tomkowice 52