Ogłoszenia parafialne 29.06.2014 r.

przez | 29 czerwca 2014

29 czerwca 2014 r.

1. Dziś Święty Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość śww. App. Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w czwartek św. Tomasza apostoła.
2. Ostatnie Nabożeństwa czerwcowe dziś i jutro po Mszach św. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty po każdej Mszy św. Spowiedź możliwa codziennie pół godziny przed Mszą św.
3. W miniony piątek świętowaliśmy Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, odpust naszej parafii. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy go przygotowali. Szczególnie wszystkim podobały się pięknie przygotowane i udekorowane groty wokół kościoła, serdeczne Bóg zapłać za włożone serce.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca po mszach św. modlić się będziemy koronką do Bożego Miłosierdzia w int. powołań kapłańskich i w int. wynagradzającej za grzechy i zniewagi. W piątek okazja do spowiedzi św. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzę z Komunią św. chorych, gdyby ktoś chciał zgłosić osobę chorą do odwiedzenia można to zrobić w zakrystii po Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.
5. Dzisiaj po Mszy zbiórka ofiar na Nuncjaturę Apostolską w Polsce tzw. „Świętopietrze”.
6. Przez ostatnie 2 niedziele członkowie Rady Parafialnej zbierali datki na odbudowę muru cmentarnego. Zebraliśmy 916 zł i 5 gr. Bardzo dziękuję za wszystkie datki na korzyść naszej wspólnoty i mam nadzieję, że w miarę krótkim czasie uda nam się tę sprawę szczęśliwie zakończyć. Jeśli ktoś miałby chęci i umiejętności żeby pomóc w odbudowie proszę o kontakt.
7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na odpust a za tydzień proszę o pomoc następujące osoby:
Mieczysław Prymula, Bernard Jaksa, Stanisław Białoskórski, Marian Białoskórski, Janusz Widlarz