Najświętsze Serce Jezusa

przez | 7 lutego 2015

serce JezusaDziś przypada 250. rocznica ustanowienia na ziemiach polskich liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. To wydarzenie znaczące dla Polski, gdyż na decyzję Papieża Klemensa XIII z 6 lutego 1765 r. wpłynął Memoriał polskich biskupów, którzy tym samym włożyli swój cenny wkład w rozwój kultu Serca Pana Jezusa w Kościele. Jesteśmy w jakimś sensie dziedzicami tych wartości, jakie w życie wiernych niesie cześć oddawana Sercu Jezusowemu. Kościół w Polsce miał tego świadomość przez całe wieki. Jesteśmy wezwani, by ciągle na nowo odkrywać miłość Boga do nas skrytą w Sercu Pana Jezusa i by na nią odpowiadać naszą miłością. Niech będzie pogłębione świętowanie pierwszego piątku miesiąca.