Ogłoszenia parafialne 01.02.2015 r.

przez | 1 lutego 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 4 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1 lutego A.D. 2015

1. Przeżywamy dziś czwartą niedzielę okresu zwykłego, która jest zarazem pierwszą niedzielą nowego miesiąca lutego. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek Święto Ofiarowania Pańskiego, we wtorek wspomnienie św. Błażeja (bpa i męcz.), we czwartek św. Agaty (dz. i męcz.), w piątek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy (męcz.). Na obchód poniedziałkowego święta Ofiarowania Pańskiego o godz. 17.30 , popularnie zwanego też „Matki Bożej Gromnicznej”, przynosimy świece (gromnice). Dzień jutrzejszy jest zarazem XIX Światowym Dniem Życia Konsekrowanego.
  1. We wtorek z okazji wspomnienia św. Błażeja odbędzie się błogosławieństwo świec i wiernych dla uproszenia zachowania od chorób gardła i języka, natomiast w czwartek okazji wspomnienia św.  Agaty odbędzie się błogosławieństwo chleba i wody.
  2. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W sobotę jest to pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo różańcowe po Mszy św. Również w sobotę od godz. 9 jak co miesiąc odwiedzę chorych z Komunią św.
  3. Uformowało się 13 grup porządkowych, potrzebujemy drugie tyle. Bardzo proszę o mobilizację w tej kwestii.
  4. W niedzielę za tydzień – 8 lutego zapraszam na krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 10.
  5. Dziękuję panom za sprzątnięcie choinek oraz mieszkańcom ul. Świebodzkiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać również za wszelkie ofiary składane na cele remontowe parafii. W tym tygodniu szczególne Bóg zapłać dla mieszkańców ul. Olszańskiej.