Komunikat bp świdnickiego oraz Instrukcja UM Strzegom

przez | 13 marca 2020

„Usilnie proszę wszystkich proboszczów i rektorów kaplic, aby zrealizowali przyjętą zasadę obecności na Mszy św. i nabożeństwach w liczbie nie większej niż 50 osób, przewidzianej w rozporządzeniu organów państwowych. Jednocześnie proszę o odśpiewanie na zakończenie każdej Mszy Świętej w niedzielę Suplikacji.

Wiernych proszę o korzystanie z dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej udzielonej przeze mnie 12 marca 2020 r. Równocześnie zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

Zachęcam do otwarcia kościołów z możliwością indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu i przystępowania do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Na czas zagrożenia epidemicznego zawieszam organizacje rekolekcji wielkopostnych i zachęcam do korzystania w oferty rekolekcyjnej dostępnej w mediach. Ponadto odwołuję na ten czas wydarzenia o charakterze diecezjalnym.

Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Wszystkich wiernych i duszpasterzy zapewniam o modlitwie i duchowej łączności”.

instrukcja korona UM STRZEGOM (pdf)

W związku z rozporządzeniami biskupa świdnickiego i Premiera Rp zachęcam do:

• uczestnictwa we Mszy św. poprzez środki masowego przekazu
  • we Mszy św. może uczestniczyć TYLKO pierwszych 50 osób – proszę o zajmowanie miejsc przy wejściu i wyjściu z ławki – w ten sposób odstęp między ludźmi będzie wynosił ponad 3m
  • jeśli po wejściu do kościoła okaże się, że miejsca na początku i końcu ławki są zajęte, proszę o wyjście z kościoła i powrót do domu
  • osoby, które mają obawy w związku z przyjęciem Komunii św. do ust proszę żeby NIE PODCHODZIŁY DO KOMUNII i przyjęły ją na sposób duchowy.
  • Komunia św. „na rękę” nie będzie udzielana
  • spowiedź św. jest możliwa codziennie pół godz. przed Mszą św.
  • kościół w ciągu dnia jest otwarty żeby umożliwić adorację Najświętszego Sakramentu
  • wszystkie powyższe środki nie mają sensu jeśli ktoś wychodzi do sklepu, sąsiada, urzędu itp.
  • KWARANTANNA POLEGA NA NIE WYCHODZENIU Z DOMU.