przez | 8 marca 2020

08.03 A. D. 2020

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Obchodzimy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu. W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy już od wielu lat Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Eucharystia i misje”. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że Eucharystia umacnia nas w jedności z Chrystusem, buduje Kościół i jest źródłem misji. Dziś jednoczymy się w modlitwie z 1903 misjonarkami i misjonarzami z Polski, głoszącymi orędzie ewangeliczne w 98 krajach misyjnych. Zbiórka do puszki na cele misyjne Kościoła odbędzie się w przyszłą niedzielę.
  2. Przez cały Wielki Post za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i odmówienie modlitwy wywieszonej z tyłu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Są jeszcze wolne miejsca na tegoroczne pielgrzymki: 16 maja pielgrzymkę do: 1. Sandomierza i na zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Orientacyjny koszt 120 zł oraz 20 czerwca, w sobotę do Kamienia Śląskiego orientacyjny koszt 60 zł. Proszę chętnych o zgłaszanie się w zakrystii. Przy zgłoszeniu zaliczka 20 zł. Proszę też o zgłaszanie sugestii miejsc, w które chcielibyście pojechać.
  4. W związku z czerwcową beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego do nabycia w zakrystii obrazy z jego wizerunkiem. Większe po 50, mniejsze po 30 zł.
  5. W najbliższym czasie Rada Parafialna zorganizuje zbiórkę na cele remontowe parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
  6. Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i miłości od swoich najbliższych.
  7. Przy wyjściu jak co tydzień „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Mateusz Burkiewicz, st. wolnego, zam. Stanowice i Dagmara Kocuba, st wolnego zam. Kowary