Ogłoszenia parafialne 25 lutego

przez | 25 lutego 2018

25.02 A. D. 2018

II NIEDZIELA Wielkiego Postu

1. Obchodzimy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu – tzw Niedzielę Ad Gentes, w której pamiętamy o odpowiedzialności za misje i misjonarzy.
  2. W Wielkim Poście zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych. W piątki o godz. 17 co tydzień będzie Droga Krzyżowa, w niedziele po Mszy św. o godz. 10 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek spowiedź od godz 1630, w sobotę odwiedzę chorych, a popołudniu o godz. 17 Różaniec w intencjach wynagradzających NMP. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.
  4. W ostatnich dniach członkowie Rady Parafialnej przeprowadzili kolejną zbiórkę na cele remontowe parafii. Zebraliśmy sumę 8.400 PLN. Z czego ul. Olszańska 3000, Strzegomska 2200, Świdnicka 1750, Świebodzka 1450. Bóg zapłać za każdą ofiarę! Dziękuję również za poświecenie swojego czasu osobom kwestującym.
  5. W IV Niedzielę Wielkiego Postu 11 marca – podobnie jak w latach poprzednich rozpoczniemy Święte Rekolekcje. Prócz niedzielnych Mszy św. zapraszam na Msze św. z naukami ogólnymi w poniedziałek 12 marca i wtorek 13 marca.  Msze w poniedziałek i wtorek rozpoczniemy o godz. 17.00. Nauki rekolekcyjne wygłosi Egzorcysta Diecezji Świdnickiej ks. dr  Wojciech DRAB. Dzieci ze szkoły podstawowej będą mieć spotkanie w poniedziałek i wtorek rano od godz. 9 w Szkole. Rekolekcje dla dzieci poprowadzi wieloletni misjonarz ks. Tadeusz FARYŚ. Młodzież gimnazjalną, licealną i studiującą zapraszam na Msze św. z ks. egzorcystą.
  6. Zachęcam do udziału w pielgrzymce do Warszawy w sobotę 21 kwietnia. W programie wyjazdu nawiedzenie grobu ks. Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście z Zamkiem Królewskim i pałacem Prezydenckim oraz Świątynia Opatrzności. Orientacyjny koszt 150 zł. Wyjazd w piątek w nocy, powrót w sobotę wieczorem. Niestety zapisało się tylko 20 osób więc najprawdopodobniej pielgrzymka nie dojdzie do skutku.
  7. W ubiegły piątek po Mszy św. odbyło się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI. Zjawiło się jedynie 3 chłopców.
  8. Zachęcam do lektury czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym tym razem następna część o Wielkim Poście Ojca Pio, wywiad z bp. Grzegorzem Rysiem o tym czym się różni historia od mitologii oraz sylwetka niezłomnego śląskiego biskupa Herberta Bednorza. W niedzieli wywiad z autorem książek o o. Pio o. Marciano Morrą, wywiad ze świecką misjonarką w Ekwadorze z okazji Tygodnia AdGentes.
  9. Bardzo dziękuję członkom grupy XV za wczorajsze przygotowanie kościoła.