Ogłoszenia parafialne na 9 sierpnia 2015

baner ogłoszenia

NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
9 sierpnia A.D. 2015

1. Przeżywamy dziś 19 niedzielę w ciągu roku. W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (10.08) święto św. Wawrzyńca (diakona), we wtorek (11.08) wspomnienie św. Klary (dziewicy), w piątek (14.08) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego (prezb. i męczennika), a w sobotę (15.08) przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  2. W sobotnią Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze święte porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Katolicy mają w tę uroczystość obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
  3. Również w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w katedrze świdnickiej odbędzie się koncert pt: „Madonny Jana Pawła II – Świętego” w wykonaniu zespołu: SPIRITUALS SINGERS BAND. Koncert odbędzie się po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00.Wstęp wolny.
  4. Dziś zakończyła się Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Bóg zapłać wszystkim, którzy codzienną modlitwą spierali to piękne dzieło pokutne.
  5. Policja ostrzega przed oszustami – tzw. „domokrążcy” kuszący pozornie atrakcyjnymi towarami, czy podający się za pracowników opieki społecznej, pracowników gazowni, wodociągów, elektrowni. Coraz częściej członkowie grup przestępczych podają się za policjantów z CBŚ, bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom. Prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Przed wpuszczeniem do mieszkania takich osób upewnijmy się, czy osoby te są rzeczywiście tymi, za których się podają. Żądajmy okazania legitymacji, zadzwońmy do instytucji na którą się powołują.
  6. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę członków grupy 21: Jadrowska Zofia, Lelkowska Edwarda, Makowska Jolanta, Wojewodzic Robert, Cichoń Joanna, Krawczyszyn Krystyna, Burdzy Renata, Wołczański Rafał.