Ogłoszenia parafialne na 2 sierpnia 2015

baner ogłoszenia

NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

2 sierpnia A.D. 2015

1. Przeżywamy dziś 18 niedzielę w ciągu roku, jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, obfitującego w rocznice ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny. W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wspominamy: we wtorek (4.08) św. Jana Marię Vianneya (prezb.), we czwartek (6.08) obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę (8.08) św. Dominika (prezb.).
  2. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust „Porcjunkuli” za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie tam „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”.
  3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek oraz pierwszy piątek miesiąca. We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20. W piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 18.00 a po Mszy św. adoracja i Litania do Serca Pana Jezusa.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe parafii. W ubiegłym tygodniu zebrano 2400 zł. Bardzo dziękuję również osobom, które przeprowadziły zbiórkę.
  5. Za przygotowanie kościoła na dzisiejsza niedzielę dziękuję członkom grupy 3.