Ogłoszenia parafialne na 19 lipca 2015

baner ogłoszenia

NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

19 lipca A.D. 2015

1. Przeżywamy dziś 16 niedzielę w ciągu roku. W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wspominamy w poniedziałek (20.07) bł. Czesława (prezb.), we środę (22.07) św. Marię Magdalenę, we czwartek (23.07) obchodzimy święto św. Brygidy (zak. – Patronki Europy), w piątek (24.07) wspominamy św. Kingę (dz.) a w sobotę (25.06) obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa. Z okazji tego wspomnienia jest możliwość błogosławieństwa samochodu, ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  2. Zachęcam do udziału w tegorocznej XII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z katedry w piątek 31 lipca. Szczegóły u ks. Krzysztofa w bazylice strzegomskiej. W naszej parafii natomiast zapraszam do zapisywania się grupy Grupy „7” Duchowego Uczestnictwa. Zapisy i informacja w zakrystii.
  3. We czwartek po Mszy św. do godz. 20 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

(2) Łukasz BAKA, stanu wolnego, zam. Stanowice, ul. Olszańska 41 i Marlena OZIMEK, stanu wolnego, zam. Stanowice, ul. Olszańska 19

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterstwo parafii.

1. Bardzo dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiaj członkom grupy 10.
  2. W najbliższym czasie przeprowadzimy cykliczną zbiórkę na cele remontowe parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.