Ogłoszenia parafialne 15.06.2014 r.

przez | 15 czerwca 2014

15 czerwca 2014 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Przenajświętszej Trójcy. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Alberta Chmielowskiego, we czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA czyli Boże Ciało, w sobotę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

2. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu – we wtorek i środę o godz. 18 natomiast od piątku przez cały tydzień modlić się będziemy podczas procesji wokół kościoła po mszach św. Spowiedź jest możliwa codziennie pół godziny przed nabożeństwem czerwcowym. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty po Mszach św.

3. We czwartek w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej uroczysta Msza św. o godz. 9.00 a po niej tradycyjna procesja ulicami Stanowic. Ponawiam zaproszenie do udekorowania trasy procesji oraz do ustawienia tradycyjnych 4 ołtarzy. Proszę również Straż Pożarną o pomoc w ustawieniu tradycyjnych brzózek. Przy okazji prośba – to Chrystus ma moc zbawić nas i podtrzymywać w życiu, gałązki to tylko zwyczaj. Jeśli ktoś nie uczestniczy we Mszy św., nie przyjmuje Komunii św. ale rzuca się na gałązki to popełnia bałwochwalstwo i wyżej ceni zabobony niż Pana Jezusa. Proszę zachowajmy umiar i rozsądek.

4. Dziś i za tydzień przy wyjściu z kościoła zbierać będziemy datki na remont muru na naszym cmentarzu. Poszukujemy też murarza, który podjąłby się takiego zadania.

5. Bardzo dziękuję za wyjątkowo pracochłonne przygotowanie kościoła na dziś oraz skoszenie trawy i zadbanie o wygląd obejścia kościoła a za tydzień proszę o pomoc następujące osoby:

Dochniacz Henryk, Widlarz Marcin, Bizoń Roman, Krawczyszyn Roman,

6. Zapowiedzi przedślubne: Szymon Gołębiowski, zam. Stanowice, ul. Strzegomska i Katarzyna Misek, zam. Tomkowice 52