przez | 12 października 2024

na XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

13.10.2024 r.

«Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa Bożego»

1. Mamy dziś XXVII Niedzielę w ciągu roku. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek wsp. św. Teresy Wielkiej, we środę Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska i archidiecezji wrocławskiej, we czwartek wsp. św. Ignacego z Antiochii, w piątek wsp. św. Łukasza Ewangelisty, w sobotę wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  2. W związku z kolejną rocznica wyboru kard. Wojtyły na papieża po Mszach dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  3. Przez cały październik wspólny różaniec o godzinie 17.00.
  4. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się doroczne liczenie praktykujących katolików – proszę o cierpliwość przy wyjściu – ministranci będą liczyć osobno mężczyzn, osobno kobiety.
  5. W sobotę wybieramy się na pielgrzymkę do Torunia. Z uwagi na odległość wyjazd o godz. 4.00 ze stałego miejsca.
  6. Dziękuję po raz kolejny za wszystkie ofiary na cele remontowe parafii. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy 1500 zł od 2 rodzin. Bóg zapłać. Dziękuję też wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie pierogów i ciasta na dzisiejszą niedzielę.
  7. Dzisiaj o godz. 18.00 ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszam.

Biskup Świdnicki dziękuje za pomoc
okazywaną poszkodowanym z powodu powodzi

Drodzy Diecezjanie!

Po dwóch tygodniach od katastrofy, jaka nawiedziła m.in. południowe tereny naszej diecezji, tym razem zwracam się do wszystkich z serdecznym podziękowaniem za Waszą wrażliwość serca i okazane miłosierdzie, które jest najbardziej konkretnym przejawem miłości bliźniego. Dziękuję – między innymi naszej diecezjalnej CARITAS – za tak szybką, niezwykle ofiarną, a zarazem bardzo potrzebną pomoc skierowaną do tych naszych Braci i Sióstr, których fala powodziowa dotknęła tak bardzo boleśnie.

Woda wprawdzie spłynęła, ale dotknięci nieszczęściem nie mogą pozostać sami. Przede wszystkim nadal trwajmy w solidarnej modlitwie o wytrwałość dla nich i jak tylko możemy – wspierajmy ich we wszelki możliwy sposób. Niech nie czują się osamotnieni w nieszczęściu, ale będą przekonani, że nie zostaną pozostawieni sami sobie.

Wszystkich dotkniętych skutkami powodzi zawierzam Matce Najświętszej – Pocieszycielce strapionych i Wspomożeniu wiernych, a także św. Józefowi – Opiekunowi Zbawiciela. Wam Wszystkim, którzy okazujecie pomoc polecam Bogu i z serca błogosławię.

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki