przez | 6 października 2024

na XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

06.10.2024 r.

A tak już nie są dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co więc Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela.

1. Mamy dziś XXVII Niedzielę w ciągu roku. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek (7.10) wsp. NMP Różańcowej – na  prośbę papieża Franciszka 7 października będziemy przeżywać jako Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie;

– za tydzień (13.10) Dzień Papieski – zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

1. Jutrzejsze wspomnienie to święto patronalne stowarzyszenia Żywy Różaniec – jego członkowie mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziękuję wszystkim, którzy należą do tej wspólnoty modlitewnej i zachęcam tych, którzy się jeszcze boją.
  2. Przez cały październik wspólny różaniec o godzinie 17.00.
  3. Rada Parafialna w niedzielę za tydzień zaprasza na kolejną akcję – ciasto i pierogi. Za tydzień odbędzie się także doroczne liczenie wiernych.
  4. Dziękuję po raz kolejny za wszystkie ofiary na cele remontowe parafii. W ubiegłym tygodniu dostaliśmy 500 zł od kolejnej rodziny. Bóg zapłać. W najbliższym czasie będziemy zbierać składki na ten cel.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie.