przez | 29 września 2024

na XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

29.09.2024 r.

„Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.”

1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek (30.09) wsp. św. Hieronima, we wtorek (1.10) wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę (2.10) wsp. świętych Aniołów Stróżów, w piątek (4.10) wsp. św. Franciszka z Asyżu, w sobotę (5.10) wsp. św. Faustyny Kowalskiej.
  2. W zeszłą niedzielę na potrzeby powodzian z Bystrzycy Kłodzkiej zebraliśmy 2900 zł. Kopia przelewu w gablotce. Bóg zapłać.
  3. Serdeczne podziękowania za kolejne wpłaty na cele remontowe naszej parafii – w tym tygodniu dostaliśmy 1000 zł i 1300 zł. Bóg zapłać.
  4. We wtorek rozpoczynamy październik, miesiąc różańca. Zapraszam do uczestnictwa we wspólnej modlitwie różańcowej. Przy tej okazji gorąco zachęcam do wstąpienia Żywego Różańca w naszej Parafii. Przypominam, że za pobożne odmówienie różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie) udziela się odpustu zupełnego pod   zwykłymi warunkami, jeżeli odmówi się przynajmniej 5 dziesiątek różańca w sposób ciągły z dodaniem pobożnego rozważania tajemnic.
  5. W sobotę 19 października zapraszam na pielgrzymkę do Torunia.
    W programie Msza św. W Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, Odwiedziny w Radio Maryja, Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, film o Kosmosie w Toruńskim planetarium Dom Kopernika Koszt 250 zł.
  6. SCK w Strzegomiu zaprasza na film o objawieniach w Guadelupie. W sobotę o godz. 18.00. Szczegóły w gablotce.