przez | 15 września 2024

na XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

15.09.2024 r.

«Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.»

1. Świętujemy dziś XXIV Niedzielę w ciągu roku. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek (16.09) wsp. świętych Korneliusza i Cypriana, w środę (18.09) święto św. Stanisława Kostki, w piątek (20.09) wsp. świętych Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, w sobotę (21.09) święto św. Mateusza Ap. i Ew.
  2. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we środę po Mszy św.
  3. Dzieci z kl. 1-4 proszę o odebranie indeksów w zakrystii po Mszy św.
  4. Serdeczne podziękowania dla pani Marleny Baka za cierpliwość i upór.
    Po 2 letniej batalii odzyskała od firmy PZU 20 tys. odszkodowania za szkody na wieży. Bóg zapłać.
  5. W sobotę 19 października zapraszam na pielgrzymkę do Torunia.
    W programie Msza św. W Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, Odwiedziny w Radio Maryja, Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, film o Kosmosie w Toruńskim planetarium Dom Kopernika Koszt 250 zł.
  6. W związku z niebezpiecznymi warunkami atmosferycznym zachęcam do wzmożonej modlitwy.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:Dorota Anna CICHA, zam. Grochotów i Wojciech CHAŁUPIŃSKI, zam. Lusina