przez | 8 września 2024

na XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

08.09.2024 r.

W związku z długotrwałymi opadami deszczu Gmina Strzegom informuje, że sytuacje kryzysowe wymagające interwencji odpowiednich służb, należy zgłaszać, dzwoniąc pod nr telefonu ☎️☎️☎️ 781 119 112.
Powiedzcie małodusznym: «Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by was zbawić».

1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w piątek (13.09) wsp. św. Jana Chryzostoma jest to też dzień fatimski Msza św. w Tym dniu połączona z procesją ze świecami o godz. 20.00, w sobotę (14.09) święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  2. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we środę po Mszy św.
  3. Serdeczne podziękowania za kolejne wpłaty na cele remontowe naszej parafii – w tym tygodniu dostaliśmy 1000 zł od członkiń Róży Matki Bożej Bolesnej, 500 zł od jednej z rodzin w sumie z 31 tys. mamy już 19.300 zł. Bóg zapłać.
  4. W sobotę 19 października zapraszam na pielgrzymkę do Torunia
  5. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na pielgrzymkę Jubileuszową do Rzymu. Zapisane osoby zapraszam na spotkanie organizacyjne jutro, w poniedziałek po Mszy św.
  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:Dorota Anna CICHA, zam. Grochotów i Wojciech CHAŁUPIŃSKI, zam. Lusina
  7. Zachęta Biskupa Świdnickiego do włączenia się w Modlitwę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

8-16 IX Nowenna w intencji o zatrzymanie prześladowań Kościoła

Drodzy Diecezjanie,

W dniach od 8-16 września 2024 r. – z inicjatywy wielu grup modlitewnych – w różnych miejscach naszej Ojczyzny organizowana jest Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej ze szczególną modlitwą o uwolnienie Księdza Michała Olszewskiego oraz pań urzędniczek, którzy od kilku miesięcy przebywają w stale przedłużanym areszcie.

Z treści objawień, które miały miejsce 1 lipca 1877 roku pamiętamy, że Maryja prosiła o modlitwę różańcową w intencji kapłanów i zapewniła, że może ona uchronić Kościół przed prześladowaniami.

Nowenna niech będzie naszym błaganiem o zatrzymanie prześladowania Kościoła w Polsce, dlatego zachęcam do włączenia się w ten rozpoczynający się modlitewny „szturm do nieba”. Wsparci orędownictwem Matki Najświętszej – Królowej Polski – prośmy za naszą Ojczyznę i za Kościół święty.

bp Marek Mendyk
    Biskup Świdnicki