przez | 1 września 2024

na XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

01.09.2024 r.

„Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”.

1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: W kalendarzu liturgicznym obchodzimy we wtorek (3.09) wsp. św. Grzegorza Wielkiego.
  2. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19. I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 18. I sobota miesiąca – Rano odwiedzę chorych z sakramentami a popołudniu nabożeństwo wynagradzające NMP.
  3. Serdeczne podziękowania dla wszystkich państwa, którzy wczoraj posprzątali kościół po remoncie ławek. Dziękuję również kolejnym ofiarodawcom – Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice wraz z osobami wspierającymi ofiarowało 3400 zł oraz jedna z rodzin 1000 zł. Bóg zapłać!
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 10 spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci I Komunijnych.
  5. W piątek na Mszę św. zapraszam kandydatów do bierzmowania z kl. 6-8. Proszę o przyniesienie indeksów.
  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:Dorota Anna CICHA, zam. Grochotów i Wojciech CHAŁUPIŃSKI, zam. Lusina