przez | 11 sierpnia 2024

na XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11.08.2024 r.

„Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata.”

1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we środę (14.08) wspomn. św. Maksymiliana Marii Kolbego, we czwartek (15.08) uroczystość Wniebowzięcia NMP (święto nakazane), w sobotę (17.08) wspomn. św. Jacka. We wtorek nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 20.
  2. W czwartkową uroczystość Wniebowzięcia NMP Msza św. o godz. 10 z błogosławieństwem ziół, kwiatów i owoców, a taca jest przeznaczona na budowę świątyń. Druga Msza w tym dniu będzie tradycyjnie w Grochotowie o godz. 16.
  3. Bardzo dziękuję za ofiary od kolejnych rodzin na remont ławek w naszym kościele. 2 kolejne rodziny ofiarowały 1000 i 2000 zł. Bóg zapłać
  4. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice zaprasza na Dożynki i Święto Chleba. Coraz mniejszy mamy związek z ziemią, z rolnictwem, wszystko bierzemy z Lidla czy Biedronki – może dlatego jesteśmy coraz mniej wdzięczni? Ale dożynki to też okazja żeby podziękować Panu Bogu za wszystkie dary i łaski jakie w tym roku otrzymaliśmy! Chyba nie ma nikogo kto nie ma za co podziękować? Dożynki rozpoczną się Mszą św. o godz. 13 w przyszłą niedzielę a po Mszy skierujemy się do parku przy Domu Wiejskim aby do wieczora bawić się i cieszyć swoją obecnością. Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursach i zachęcają do spróbowania przygotowanych potraw. Szczegóły na plakatach.
  5. Dziś zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. zbiórka na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej.