przez | 21 lipca 2024

na XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

21.07.2024 r.

Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce niemające pasterza.

1. Świętujemy dziś XVI Niedzielę Zwykłą W tym tygodniu przypada:

–  w poniedziałek (22.07) – święto św. Marii Magdaleny;

– we wtorek (23.07) – święto św. Brygidy, patronki Europy;

– w środę (24.07) – wsp. św. Kingi;

– w czwartek (25.07) – święto św. Jakuba Apostoła; wsp. św. Krzysztofa

– w piątek (26.07) – wsp. św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Ofiary zebrany przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy z okazji XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa.
  2. Jak widać kontynuujemy remont ławek. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane i przepraszam za niedogodności związane z remontem.
  3. Zapraszam do udziału w XXI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, która wyruszy z katedry 1 sierpnia po Mszy św. o godz. 8.00 i zakończy się 8 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w poniedziałek 29 lipca o godz. 19.00 w kościele tygodniowym w Parafii NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych w Świdnicy. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w parafii na Osiedlu Młodych w niedzielę po każdej Mszy św., w tygodniu po wieczornej Mszy św. oraz na spotkaniu lub pod numerem telefonu 727-430-028.