przez | 19 maja 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2024

Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym * i głosili wielkie dzieła Boże. * Alleluja.

  1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego, którą dziś obchodzimy kończy okres wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się druga część okresu zwykłego.
  2. W tym tygodniu przypada: – w poniedziałek (20.05) – święto NMP Matki Kościoła; – we wtorek (21.05) – wspomn. św. Jana Nepomucena; we czwartek (23.05) – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; – w piątek (24.05) – wspomn. NMP Wspomożycielki Wiernych; – w niedzielę za tydzień (26.05) – uroczystość Najświętszej Trójcy (odpust w Olszanach)
  3. Wczoraj po raz drugi odbyła się akcja pozyskania kostki granitowej, którą otrzymaliśmy za darmo od panów Tomasza i Pawła Chomyczów. Dziękuję panom Karolowi Kryszczyńskiemu i Krzysztofowi Żukowskiemu za pomoc w transporcie oraz państwu: Zdzisławie Dmytrarz, Wiesławie Słysz, Dorocie Dmytrarz, Stanisławowi Bace, Zbigniewowi Szczygłowi, Stanisławowi Mądrzakowi, Damianowi Osice, Piotrowi Lubczyńskiemu, Karolowi Dmytrarzowi oraz paniom Marcie i Zofii za przygotowanie posiłków.
  4. Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia przy wyjściu z Kościoła można wesprzeć Polaków na Ukrainie. Zbiórkę przeprowadza pan Mateusz Burdzy, który wraz z grupą w lipcu uda się na Ukrainę by zawieźć naszym rodakom najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku.
  5. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *