przez | 28 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

28.04.2024 r.

Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać.

  1. Świętujemy dziś kolejną, piątą już Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

– w poniedziałek (29.04) – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy;

– we środę (1.05) – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

– we czwartek (2.05) – wspomnienie św. Atanazego;

– w piątek (3.05) – uroczystość NMP Królowej Polski. Msza św. w tym dniu o godz. 10.00.  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

– w sobotę (4.05) – wspomnienie św. Floriana.

  1. W tym tygodniu przypadają też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina Święta we czwartek od 19.00. W sobotę rano odwiedzę chorych z Komunią św., natomiast popołudniu wynagradzające nabożeństwo różańcowe. W niedzielę za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. We środę rozpoczyna się maj, który jest poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych o godz. 18.00.
  3. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na rzecz Seminarium zebraliśmy kwotę 330 zł. Bóg zapłać! Dziękuję również za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.
  4. Dziękuję za kolejne wpłaty za miejsca na cmentarzu i przypominam, że terminy i wiele innych informacji można znaleźć na platformie „ecmentarze.pl”.
  5. W sobotę 11 maja wybieramy się z pielgrzymką do Gniezna. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapraszam
  6. Otrzymaliśmy trochę kostki granitowej. Chętnych do pomocy panów proszę o kontakt z przewodniczącym Rady Parafialnej panem Stanisławem Baką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *