przez | 21 kwietnia 2024

NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

21.04.2024 r.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, rozpoczynającą Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Seminarium.
  2. W tym tygodniu przypada:

– we wtorek (23.04) – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego Patrona Polski;

– we czwartek (25.04) – święto św. Marka Ewangelisty, dzień imienin Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka.

1. Drogą eliminacji wybraliśmy kierunek najbliższej pielgrzymki – więcej osób zapisało się na pielgrzymkę do Gniezna. Jest jeszcze dużo wolnych miejsc zachęcam do wyjazdu, który odbędzie się 11 maja.

Przypominam też o możliwości organizacji pielgrzymki czerwcowej do Gietrzwałdu. Dwudniowy wyjazd 21-22 czerwca pozwoli zwiedzić również pałace fabrycznej Łodzi.

Niestety do tej pory zapisało zapisało się tylko 6 osób.

1. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszę:

Strzelczyk Ewelina, Szproch Barbara (39/1), Wieleba Eugenia „W” (39/2), Stanowska Jolanta (39/3), Zacharewicz Joanna (39/4), Paściak Katarzyna (41), Strug Rozalia „W”

5. Przełożeni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej zapraszają na stronę powołaniową: