przez | 14 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

14.04.2024 r.

Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz.

  1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna w Kościele tydzień biblijny. Zachęcam, by w tym tygodniu podjąć lekturę jednej, wybranej księgi Pisma Świętego. Np. Ewangelię św. Marka lub Dzieje Apostolskie.
  2. Od 2019 roku w Polsce obchodzimy także 14 kwietnia jako Święto Chrztu Polski – obchodzone na pamiątkę chrztu księcia Mieszka I. To wydarzenie włączyło rodzące się państwo polskie w krąg polityczno-kulturowy Europy łacińskiej.
  3. Za tydzień IV Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne.
  4. W związku z ponownymi pracami Parlamentu Przewodniczący Episkopatu Polski bp. Tadeusz Wojda wzywa katolików do modlitwy w obronie życia poczętego.
  5. Zachęcam do udziału w pielgrzymkach:
  6. Rokitno – sanktuarium Matki Bożej cierpliwie słuchającej, + klasztor cystersów w Gościkowie-Paradyżu i największa w Polsce figura Chrystusa w Świebodzinie
  7. Gniezno – początki polskiego chrześcijaństwa. W programie m. In. Katedra gnieźnieńska, drzwi gnieźnieńskie, Gnieźnieńska Starówka, Traktu Królewski z 8 figurami z brązu Królów Polski (11.05)
  8. Gietrzwałd oraz pałace Łodzi. (21-22.06)

W Gietrzwałdzie miały miejsce jedyne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki objawienia w Polsce. Od 26 czerwca do 16 września 1877 widzeń doznawały dwie dziewczynki – Barbara Samulewska i Justyna Szafrańska. Maryja objawiała się im aż 160 razy na przykościelnym klonie

Dwie pierwsze propozycje to ok. 130 zł, wyjazd 2 dniowy ok. 450.

Za czytanie i rozważanie przynajmniej przez pół godziny dowolnego fragmentu pisma św. można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *