przez | 7 kwietnia 2024

NA NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

07 marca 2024 r.

JEZU UFAM TOBIE

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy Oktawę Wielkanocy i jest świętem patronalnym Caritas. Okres Wielkanocny potrwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
  2. Mamy dziś I niedzielę miesiąca kwietnia – po adoracji Najświętszego Sakramentu zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. W tym tygodniu przypada:

– jutro (8.04) przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego

– za tydzień (14.04) III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna

1. Na maj i czerwiec przygotowałem 3 propozycje pielgrzymek:
  2. Rokitno – sanktuarium Matki Bożej cierpliwie słuchającej, + klasztor cystersów w Gościkowie-Paradyżu i największa w Polsce figura Chrystusa w Świebodzinie
  3. Gniezno – początki polskiego chrześcijaństwa. W programie m. In. Katedra gnieźnieńska, drzwi gnieźnieńskie, Gnieźnieńska Starówka, Traktu Królewski z 8 figurami z brązu Królów Polski (11.05)
  4. Gietrzwałd oraz pałace Łodzi. (21-22.06)

W Gietrzwałdzie miały miejsce jedyne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki objawienia w Polsce. Od 26 czerwca do 16 września 1877 widzeń doznawały dwie dziewczynki – Barbara Samulewska i Justyna Szafrańska. Maryja objawiała się im aż 160 razy na przykościelnym klonie

Dwie pierwsze propozycje to ok. 130 zł, wyjazd 2 dniowy ok. 450.

Jak zwykle proszę o tydzień, maksymalnie 2 tygodnie zastanowienia żebyśmy mogli zarezerwować autokar, przewodników i noclegi (na czerwiec).