przez | 17 marca 2024

NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024 r.

„Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie.”

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu, która wprowadza nas w 2 część Wielkiego Postu mającą charakter pasyjny. Fioletowa zasłona, która przykrywa się krzyże jest symbolem żalu i pokuty, którym człowiek powinien się oddać, aby mu wolno było znowu popatrzeć na Boski majestat po okresie oczyszczenia. Zasłaniamy krzyże, aby zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana, aby na nowo na niego spojrzeć w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie adoracji krzyża.
  2. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Mszę św. o godz. 17.30 sprawować będziemy w int. ś.p. ks. Józefa.
  3. Wczoraj odbyliśmy spowiedź wielkanocną w naszej parafii. Bóg zapłać Radzie Parafialnej oraz wszystkim osobom, które przygotowały posiłek dla spowiadających księży.
  4. W Wielkim Poście trwamy na modlitwie – nabożeństwa pasyjne:

– Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00

– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00

1. Godzina Święta w każdy czwartek o godz. 18.00
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie cmentarza.
  3. Są jeszcze świece – paschaliki na świąteczny stół lub na grób bliskich. Dochód z akcji przeznaczony jest dla podopiecznych Caritas Świdnica.
  4. Zachęcam do udziału w Nowennie w intencji Ojczyzny. Szczegóły na plakacie: