przez | 10 marca 2024

NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

10 marca 2024 r.

„Jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak trzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.”

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości – Lætare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście). Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.
  2. Rozpoczynamy dziś parafialne rekolekcje, które w tym roku wygłosi ks. Adrian Fajkowski. Oprócz nauk dzisiejszych spotkamy się jeszcze w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30. Spowiedź rekolekcyjna będzie natomiast w sobotę 16 marca o godz. 16.30. Taca z poniedziałku i wtorku przeznaczona jest na potrzeby ks. Rekolekcjonisty. Bóg zapłać.
  3. Stowarzyszenie Pro Missiooraz firma Green Office Ecologic organizują doroczną zbiórkę elektrośmieci na potrzeby misjonarza z naszej diecezji. Zużyte sprzęty elektryczne można składać przy bramie wjazdowej na teren kościoła we środę popołudniu i czwartek rano.
  4. W Wielkim Poście trwamy na modlitwie – nabożeństwa pasyjne:

– Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00

– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00

1. Godzina Święta w każdy czwartek o godz. 18.00
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie cmentarza.
  3. Jak co roku możemy wspomóc Caritas w Świdnicy kupując świecę-paschalik na świąteczny stół.