przez | 18 lutego 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 LUTEGO 2024 r.

 

Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

  1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. To czas pokuty, w którym Kościół wzywa do postu, modlitwy i jałmużny oraz do wstrzemięźliwości od hucznych zabaw, alkoholu i innych używek. Od Środy Popielcowej trwa okres obowiązkowej Komunii św. wielkanocnej.
  2. W kalendarzu lit. we czwartek (22.02) święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  3. Za tydzień Kościół w Polsce obchodzi „Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami”. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na cele misyjne.
  4. W Wielkim Poście zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: – Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10, Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17. – za udział można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. W środę popielcową, na polecenie biskupa Marka Mendyka zebraliśmy 321 zł na pomoc Caritas dla Ukraińców poszkodowanych wojną. Bóg zapłać. Dziękuję również za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii oraz cele remontowe.
  2. Przypomnę, że na platformie >>ecmentarze.pl<< jest dostępny nasz cmentarz, gdzie sprawdzić można okres ważności użytkowanego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *