przez | 11 lutego 2024

Ogłoszenia parafialne

na VI Niedzielę w ciągu roku

11.02.2024 r.

Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: «Chcę, bądź oczyszczony!» Zaraz trąd go opuścił, i został oczyszczony.

  1. Obchodzimy dziś VI Niedzielę Zwykłą, która jest jednocześnie Światowym Dniem Chorego ustanowionym przez papieża Jana Pawła II oraz rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post – czterdziestodniowy pokutny czas przygotowania do Wielkanocy. Msza święta z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 17.30. Popielec jest dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz postu ścisłego – trzy posiłki, w tym jeden do syta.
  3. W Wielkim Poście zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

– Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.

– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  1. Już dziś zapraszam do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach 10-12 marca. Proszę o modlitwę za ks. Adriana ze strzegomskiej bazyliki, który je wygłosi oraz o duchowe owoce dla całej naszej wspólnoty.
  2. We czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Warto dziś chyba przypomnieć o możliwości przyjmowania Sakramentu Namaszczenia chorych. Powinni go przyjmować chorzy, osoby przed operacjami, ludzie w podeszłym wieku, schorowani, u których pogłębia się słabość. Dotyczy to również osób, które „po wyzdrowieniu znowu ciężko zachorują lub jeśli w czasie trwania tej samej choroby niebezpieczeństwo stanie się poważniejsze”. Także ludzie starsi, choćby zagraża im niebezpieczna choroba, mogą przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
  4. W związku z Apelem abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, decyzją bp. Marka Mendyka, diecezja świdnicka przyłączy się do zaplanowanej na Środę Popielcową (14 II br.) zbiórki pieniężnej na rzecz potrzebujących Ukraińców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *