przez | 28 stycznia 2024

na IV Niedzielę w ciągu roku

28.01.2024 r.

Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga».

1. Dziś obchodzimy, ustanowiony z inicjatywy Sługi Bożego Raoula Follereau Światowy Dzień Trędowatych. To okazja do objęcia modlitwą tych, którzy cierpią na tę jedną z najstarszych i najstraszniejszych chorób.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek (30.01) święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy, w środę (31.01) wsp. św. Jana Bosko, w piątek (2.02) święto Ofiarowania Pańskiego oraz Dzień Życia Konsekrowanego – przynosimy świece (gromnice), taca tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji.
  3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na kościół katedralny w Świdnicy.
  4. We czwartek – Godzina święta i modlitwa w intencji powołań po Mszy św.
  5. W I piątek miesiąca, jak co dzień, pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi
  6. W sobotę – o godz. 17. wynagradzające nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o błogosławieństwo gardła z okazji wsp. św. Błażeja;
  7. Serdeczne podziękowania dla Rady Parafialnej za organizację zabawy opłatkowej.