przez | 21 stycznia 2024

III Niedziela „w ciągu roku”

V Niedziela Słowa Bożego

21.01.2024 r.

„I uwierzyli mieszkańcy Niniwy Bogu, ogłosili post i przyoblekli się w wory od najstarszego do najmłodszego. Zobaczył Bóg ich czyny, że odwrócili się od złego postępowania. I ulitował się Bóg nad niedolą, którą postanowił na nich sprowadzić, i nie zesłał jej.”

1. Obchodzimy dziś V Niedzielę Słowa Bożego – święto ustanowione przez papieża Franciszka w 2019 r. i celebrowane w całym Kościele katolickim w trzecią niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Intencją Ojca świętego było by ta niedziela została poświęcona uroczystym rozważaniom Słowa Bożego, zadumie nad jego sensem oraz jego popularyzacją.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we środę (24.01) wsp. św. Franciszka Salezego, w czwartek (25.01) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek (26.01) wsp. świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  3. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy wszystkiego co dobre, błogosławieństwa Bożego, żeby kolana nie bolały i żeby wnuki pamiętały. Naszych drogich zmarłych dziadków wspomnijmy w modlitwie.
  4. Korzystając z trwających ferii od poniedziałku do środy zaplanowałem krótki wyjazd dlatego Msze św. w tygodniu będą dopiero od czwartku.
  5. Bóg zapłać za zrozumienie i wpłaty na fundusz utrzymania cmentarza.