przez | 14 stycznia 2024

II Niedziela „w ciągu roku”

14.01.2024 r.

„Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę.”

1. Świętujemy dziś II Niedzielę w ciągu roku. W liturgii tego tygodnia: we środę wspomnienie św. Antoniego, w piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.
  2. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczna wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękuję za miłe przyjęcie, wszelkie uwagi i sugestie oraz za złożone ofiary. Dziękuję również ministrantom za pomoc w tym pielgrzymowaniu. W liczbach wygląda to następująco – przyjęło nas 169 z 292 rodzin mieszkających w Stanowicach i Grochotowie co daje 58% mieszkańców.
  3. W imieniu Rady Parafialnej zapraszam na Noworoczne spotkanie opłatkowe w sobotę 27 stycznia w godzinach od 18 do 2 w nocy. Wszelkie informacje i zapisy na plakatach.
  4. Bóg zapłać za zrozumienie i wpłaty na fundusz utrzymania cmentarza. Kilka osób pytało na kolędzie więc jeszcze raz wyjaśnię – opłatę należy wnieść po 20 lub więcej latach od pogrzebu na następne 20 lat. Opłata wynosi 25 zł/rok czyli 500 zł za 20 lat.