przez | 24 grudnia 2023

NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

24.12.2023

Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego.

1. W tym roku IV Niedziela Adwentu to jednocześnie Wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od przeczytania fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwy i łamania się pobłogosławionym w kościele opłatkiem. Po wigilijnych wieczerzach spotkajmy się w kościele na tradycyjnej Mszy pasterskiej o godz. 22. Kto będzie 2 razy uczestniczył we Mszy św. może też powtórnie przyjąć Komunię św.
  1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek święto św. Szczepana 26.12 – porządek Mszy św. niedzielny, a taca, jak co roku, będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, w środę 27.12 święto św. Jana Apostoła, we czwartek 28.12 święto św. Młodzianków męczenników w tym dniu tradycyjne błogosławieństwo małych dzieci.
  2. W przyszłą niedzielę (31.12) święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – po Mszach św. zbiórka do puszek na poradnię rodzinną w Świdnicy. Ponieważ jest to także ostatni dzień roku o godz. 17 zapraszam na nabożeństwo dziękczynne.
  3. W Nowy Rok (1.01) obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym, a więc 10 i 12.
  4. Serdeczne podziękowania dla panów, którzy oporządzili i ubrali choinki oraz przygotowali tradycyjna szopkę. Dziękuję panu Krzysztofowi i Pani Romie za przystrojenie kościoła. Dziękuję też państwu, którzy we czwartek posprzątali kościół na Uroczystość Bożego Narodzenia
  5. Święty Jan Bosko powtarzał swoim uczniom: „Nie lękaj się niczego, kto ma Boga, ma wszystko”… Moi drodzy, na te piękne święta życzę nam wszystkim aby do każdego z nas przyszedł Bóg, Jezus Chrystus. By w nas zamieszkał i obdarzył nas swa siłą. „Nie lękajcie się niczego, kto ma Boga, ma wszystko”…