przez | 17 grudnia 2023

NA III NIEDZIELĘ ADWENTU

17 grudnia 2023 r.

Radujcie się zawsze w Panu, * raz jeszcze powiadam: radujcie się! * Pan jest blisko.

1. W ostatnim już tygodniu Adwentu zapraszam do uczestnictwa w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Msze popołudniowe wg wykazu.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji rozprowadzania opłatków. Bardzo dziękuję również wszystkim osobom, które poświęciły czas abyśmy tradycyjnym opłatkiem mogli się podzielić przy wigilijnym stole.
  3. W ubiegłotygodniowej zbiórce na Kościół na Wschodzie uzbieraliśmy 543 zł. Bóg zapłać.
  4. Wczoraj panowie Stanisław i Zbigniew postawili już choinki, które otrzymaliśmy od rodziny Łukaszejko i pani Kudzia. Bóg zapłać.
  5. W tym tygodniu w całym dekanacie odbywają się spowiedzi. Zachęcam do skorzystania wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli – poniedziałek – Jaroszów 17-18 i Olszany 16.30-17, wtorek Bazylika 16.30—18.00, piątek Zbawiciel 16.30-17.30
  6. W sobotę rano odwiedzę chorych z Komunią św. Chorych można zgłosić w zakrystii lub telefonicznie.
  7. We czwartek od godz. 16 zapraszam chętnych do pomocy w posprzątaniu kościoła na święta.
  8. Ciekawostka liturgiczna – „Wielkie antyfony O”