przez | 10 grudnia 2023

NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

10 grudnia 2023 r.

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.

1. Świętujemy dziś II Niedzielę Adwentu – dzień modlitwy i zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie
  2. Przez cały Adwent zapraszam na tradycyjną Mszę ku czci Najświętszej Maryi Panny o świcie – na Roraty – spotykamy się codziennie od poniedziałku do piątku o 7.00. Zachęcam też do uważnej lektury Pisma świętego i przystąpienia do Komunii św. Spowiedź w naszej Parafii będzie w najbliższy piątek od godz. 16.00
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we środę (13.12) wsp. św. Łucji, we czwartek (14.12) wsp. św. Jana od Krzyża.
  4. W najbliższą sobotę potrzebna jest pomoc na cmentarzu – otrzymaliśmy kilka ton kostki brukowej i trzeba ją wyładować. Chętnych proszę o kontakt z panem Stanisławem Baką.
  5. W dobie kryzysu rodziny. Kiedy tak bardzo potrzeba nam wierzących Ojców i świętych Matek na moją prośbę ks. Biskup Adam Szal, ordynariusz przemyski ofiarował naszej parafii relikwie błogosławionych Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci. Dziś, w 111 urodziny bł. Wiktorii wprowadzimy te relikwie do naszego kościoła. Niech cześć oddawana świętym przyczyni się do wzrostu naszej pobożności, umocni nasze rodziny i wypełni nas odwagą do stawania po stronie Prawdy. Bóg zapłać fundatorom relikwiarza oraz uczestnikom pielgrzymki do Przemyśla i Markowej, którzy przywieźli relikwie do Stanowic.
  6. Po Mszach św. 10 i 17 grudnia dziewczynki z Koła Misyjnego będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, z którego dochód będzie przeznaczony na cele misyjne.
  7. Na platformie <ecmentarze.pl> jest już dostępny nasz cmentarz. Zapraszam do odwiedzin i przypominam o konieczności opłat za groby powstałe przed 1 stycznia 2003 r.