przez | 3 grudnia 2023

NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

03 grudnia 2023 r.

Okaż nam, Panie, łaskę swoją i daj nam swoje zbawienie.

1. Okres Adwentu, który dziś rozpoczynamy jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. Stanowi przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym oczekujemy Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.
  2. Dziś błogosławieństwo opłatków, które zostaną rozniesione w całej naszej Parafii. Dochód będzie przeznaczony na ubezpieczenie nieruchomości parafialnych. Dziękuję bardzo osobom roznoszącym opłatki a także za wszystkie złożone ofiary.
  3. W Adwencie gorąco zachęcam do udziału we Mszy św. w dni powszednie, rozważania słowa Bożego, przystąpienia do sakramentu pokuty oraz spełniania uczynków chrześcijańskiej miłości. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami do uczestnictwa w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Msze popołudniowe wg wykazu w gablotce i na stronie www.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę wsp. św. Mikołaja, w czwartek (7.12) wsp. św. Ambrożego, w piątek (8.12) urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  5. Jak co roku są już dostępne świece CARITAS na stół wigilijny. Małe po 10, duże po 20 zł.
  6. W przyszłą niedzielę, w urodziny Wiktorii Ulma, wprowadzimy do naszego kościoła relikwie błogosławionej rodziny Ulmów, które otrzymaliśmy od biskupa diecezji przemyskiej. Bóg zapłać fundatorom relikwii oraz uczestnikom pielgrzymki do Przemyśla i Markowej. Po Mszach św. 10 i 17 grudnia dziewczynki z Koła Misyjnego będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, z którego dochód będzie przeznaczony na cele misyjne.
  7. Cmentarz w Stanowicach jest na stronie <ecmentarze.pl> – zachęcam do zapoznania się z zawartością i proszę i zgłoszenie ewentualnych błędów. Przypominam również o konieczności opłaty za groby, które powstały przed 1 stycznia 2003. Wysokość opłaty to 25 zł/rok. Groby nieopłacone będą przeznaczone do likwidacji.