przez | 26 listopada 2023

NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023 r.

„Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tego i Mnie nie uczyniliście”.

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Służby Liturgicznej. Bardzo dziękuję ministrantom, panu Franciszkowi za ich sumienną posługę i zachęcam chłopców do służby przy ołtarzu.
  2. W dzisiejszą uroczystość za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
  3. W czwartek (30.11) obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godz. 17 okazja do spowiedzi. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych a popołudniu o 17 różaniec w intencjach wynagradzających NMP.
  4. W przyszłą niedzielę okresem Adwentu rozpocznie się nowy rok liturgiczny i duszpasterski 2023/2024, który Kościół w Polsce będzie przeżywał pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Tego dnia odbędzie się błogosławieństwo wieńca adwentowego oraz opłatków. Bardzo proszę o zgłoszenie osób chętnych do rozprowadzenia opłatków po domach (również z Grochotowa)
  5. W minioną niedzielę przeprowadziliśmy kwestę dla „Kościoła w potrzebie” czyli dla wspólnot z bliskiego wschodu. Zebraliśmy 534 zł. Bóg zapłać.