przez | 5 listopada 2023

Na XXXI Niedzielę Zwykłą

05 listopada 2023 r.

„Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach.”

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w czwartek (9.11) Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto), w piątek (10.11) św. Leona Wielkiego (pap. i dK), w sobotę (11.11) św. Marcina z Tours bpa.
  2. Dziękuję za udział w uroczystości Wszystkich Świętych. Bóg zapłać za wszelkie złożone tego dnia ofiary.
  3. W sobotę 11 listopada obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Msza św. w tym dniu o godz. 10.00.
  4. Od poniedziałku modlić się będziemy za zmarłych w modlitwie wspominkowej.
    O godz. 17.00 nabożeństwo w intencji zmarłych a bezpośrednio po nim Msza św. w intencji zmarłych. Porządek wypominek: poniedziałek – ul. Świebodzka, wtorek ul. Strzegomska, środa ul. Olszańska, czwartek ul. Świdnicka.
  5. Do środy 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami (spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach papieża).
  6. We czwartek od 18 do 21, w piątek od 8.30-21, i w sobotę od 8.30 do 13 w świdnickiej katedrze można oddać cześć relikwiom błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej.