przez | 29 października 2023

Na XXX Niedzielę Zwykłą

29 października 2023 r.

„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”.

1. Obchodzimy dziś XXX Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu lit. Tego tygodnia – we środę Uroczystość Wszystkich Świętych – święto nakazane, we czwartek wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych, w piątek wsp. Karola Boromeusza.
  2. Serdecznie podziękowania dla osób zaangażowanych w ubiegłotygodniową Słodka Niedzielę. Zarówno tym, które ciasta przygotowały jak i tym, które rozprowadzały i kupiły. Na leczenie Olafa i Alana udało się zebrać 6050 zł. Bóg zapłać! Dziś po Mszy odłożona zbiórka na cele misyjne.
  3. Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękuję wszystkim, którzy się w nie przez cały miesiąc włączali.
  4. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. o godz. 10 a po niej procesja różańcowa na cmentarzu. Ofiary zbierane przed cmentarzem przeznaczone są na ich funkcjonowanie cmentarza.
  5. W sobotę Rada Parafialna zatwierdziła Nowy Regulamin Cmentarza, który będzie wywieszony na cmentarzu. Na razie jest dostępny na stronie internetowej parafii. W związku z nowym regulaminem wprowadzamy jak na wszystkich cmentarzach opłaty za użytkowanie grobu po 20 latach od pogrzebu. Tzn. jeśli pogrzeb odbył się przed 1 stycznia 2004 trzeba wnieść opłatę na następne 20 lat. Wysokość opłaty wynosi 25 zł/rok. Groby nieopłacone będą przeznaczone do likwidacji.
  6. We czwartek (2.11) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Różaniec w intencji Wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 17. W tym dniu nie będzie Godziny Świętej.
  7. Po zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, gdy:
  • od 1 do 8 listopada, pobożnie nawiedzi się cmentarz i pomodli się za zmarłych;
  • od południa 1 listopada do północy 2 listopada pobożnie nawiedzi się kościół lub kaplicę i odmówi się Ojcze nasz i Wierzę.