przez | 22 października 2023

Na XXIX Niedzielę Zwykłą

22 października 2023 r.

„W ewangelicznym opisie, za pomocą kilku wyraźnych obrazów, zauważamy przemianę uczniów: serca płoną, gdy Jezus wyjaśnia Pisma, oczy się otwierają, gdy rozpoznają Jezusa i, wreszcie, jako punkt kulminacyjny – nogi wyruszają w drogę.”

1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny – zbiórka na potrzeby misjonarzy z wiadomych przyczyn przeniesiona na przyszłą niedzielę. Dziś również odbywa się doroczne liczenie wiernych dominicantes et comunicantes.
  2. W minioną niedzielę na cele fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano kwotę 457,46 zł Bóg zapłać!
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w sobotę (28.10) święto Św. App. Szymona i Judy Tadeusza.
  4. zapraszam do modlitwy różańcowej – zarówno w kościele o godz. 17 jak i w rodzinach. Jeszcze raz serdecznie zachęcam również do wstąpienia do Żywego Różańca w naszej Parafii.
  5. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można pobrać karty wypominkowe, na których proszę wypisać imiona zmarłych w mianowniku i podać adres Rodziny, która prosi o modlitwę.
  6. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – kl. VI-VIII w sobotę o godz. 16.
  7. Zachęcam do zaopatrzenia się w słodkości przygotowane specjalnie na dzisiejsza niedzielę. Przypomnę, że każda złotówka przeznaczona jest na leczenie Alana i Olafa. Na zdrowie wszystkim ofiarodawcom i Bóg zapłać wszystkim paniom zaangażowanym w dzisiejszą akcję.
  8. We czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.