przez | 15 października 2023

Na XXVIII Niedzielę Zwykłą

15 października 2023 r.

„Uczta weselna wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie”.

1. Świętujemy dziś 28 Niedzielę w ciągu roku i tzw. Dzień Papieski – przypominający, że 16 X 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany papieżem. Po Mszach zbiórka do puszek na cele fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek (16.10) uroczystość św. Jadwigi Śl., we wtorek (17.10), wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego (dzień imienin biskupa Ignacego Deca), w środę (18.10) święto św. Łukasza Ew., w piątek (20.10) wsp. Św. Jana Kantego.
  3. Przez cały październik zapraszam do modlitwy różańcowej – zarówno w kościele o godz. 17 jak i w rodzinach. Jeszcze raz serdecznie zachęcam również do wstąpienia do Żywego Różańca w naszej Parafii.
  4. We czwartek Godzina Święta po Mszy św.
  5. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – kl. VI-VIII w sobotę o godz. 16. Na pierwsze spotkanie przyszły 4 kandydatki z 3 klas.
  6. W przyszłą niedzielę chcemy osłodzić życie naszym podopiecznym Alanowi i Olafowi, których już mam nadzieję dobrze znacie… Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o ofiarowanie własnoręcznych wypieków po to żebyśmy je mogli w przyszłą niedzielę sprzedać przed kościołem a 100% uzyskanych pieniędzy ofiarować na leczenie chłopców.
  7. Dziś jak wiecie odbywają się wybory w Polsce – stawiamy jeden krzyżyk na pośle i jeden na senatorze oraz 4 krzyżyki w pytaniach referendum.