przez | 1 października 2023

Na XXVI Niedzielę Zwykłą

01 października 2023 r.

„Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”.

1. Mamy dziś XXVI Niedzielę Zwykłą. Jest to pierwsza niedziela Października, po Mszy św. o godz. 10 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia będziemy wspominać: w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, we środę św. Franciszka z Asyżu, we czwartek św. siostrę Faustynę Kowalską, w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  3. Przez cały październik zapraszam do modlitwy różańcowej – zarówno w kościele o godz. 17 jak i w rodzinach. Za pobożne odmówienie różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie) udziela się odpustu zupełnego. Zachęcam również tak dorosłych jak dzieci i młodzież do wstąpienia do Żywego Różańca w naszej Parafii.
  4. We czwartek Godzina Święta po Mszy św. W piątek rano, a nie jak zwykle w sobotę, odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem, w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30 okazja do spowiedzi.
  5. W sobotę o godz. 5.00 wyjeżdżamy do Leśniowa i Częstochowy aby zawierzyć nasze rodziny NMP.
  6. Dziękuję za wszystkie uwagi dotyczące nowego regulaminu cmentarza w Stanowicach – po zatwierdzeniu przez Radę Parafialną zostanie wywieszony na cmentarzu.