przez | 24 września 2023

na XXV Niedzielę w ciągu roku

24.09.2023 r.

„Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czyż nie o denara umówiłeś się ze mną?”

1. Mamy dziś XXV Niedziele Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia będziemy wspominać: we czwartek wsp. św. Wincentego z Paulo, we czwartek św. Wacława, męczennika, w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę wsp. św. Hieronima.
  2. We czwartek przypada 15 rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, którego relikwie mamy w naszym kościele. Indywidualna adoracja relikwii bezpośrednio po Mszy św., a w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Zakończyły się zapisy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin w Leśniowie i na Jasną Górę. Plan wyjazdu dostępny jest w gablotce przed kościołem.
  4. W kancelarii Parafialnej jest dostępny nowy regulamin cmentarza w Stanowicach – przez cały wrzesień można wnosić propozycje, zastrzeżenia i uwagi.
  5. Jak w poprzednich latach dzieci z kl. I-V proszę o odebranie indeksów uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.