przez | 17 września 2023

Na XXIV Niedzielę Zwykłą

17 września 2023 r.

Podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał się rozliczyć ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. (…) Wtedy sługa padł mu do stóp i prosił go: „Panie, okaż mi cierpliwość, a wszystko ci oddam”. Pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował.

1. Mamy dziś XXIV Niedziele Zwykłą. W Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu – po Mszach zbiórka do puszki na Radio Rodzina z Wrocławia.
  2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia będziemy wspominać: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, we wtorek wsp. Bł. Gerharda Hirschfeldera, we środę wsp. św. męczenników Andrzeja, Pawła i towarzyszy, we czwartek święto św. Mateusza Ap. i Ew., w sobotę wsp. Św. o. Pio.
  3. We środę – w wigilię święta podwyższenia Krzyża świętego bp. Ignacy poświęcił krzyż na naszym kościele. Bardzo dziękuję Radzie Parafialnej na czele z przewodniczącym panem Stanisławem Baką za organizację tej uroczystości. Dziękuję również wszystkim życzliwym współpracownikom – panu prezesowi OSP Krzysztofowi Kuczmie wraz z pomocnikami, pani sołtys Zdzisławie Dmytrarz, panu organiście i służbie liturgicznej oraz wszystkim wspierającym organizację uroczystości finansowo i rzeczowo. Na koniec jeszcze raz dziękuję również wszystkim uczestnikom uroczystości za wspólna modlitwę i dziękczynienie.
  4. Zakończyły się zapisy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin w Leśniowie i na Jasną Górę. Plan wyjazdu dostępny jest w gablotce przed kościołem.
  5. W kancelarii Parafialnej jest dostępny nowy regulamin cmentarza w Stanowicach – przez cały wrzesień można wnosić propozycje, zastrzeżenia i uwagi.
  6. Jak w poprzednich latach dzieci z kl. I-V proszę o odebranie indeksów uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.