przez | 10 września 2023

na XXIII Niedzielę Zwykłą

10.09.2023 r.

Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata.

1. Obchodzimy dziś XXIII Niedziele Zwykłą. W kalendarzu lit. tego tygodnia będziemy wspominać: we wtorek wsp. Najświętszego imienia Maryi, we środę wsp. św. Jana Chryzostoma, we czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek WSP. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w sobotę wsp. śww. Korneliusza
    i Cypriana.
  2. W najbliższą środę na Mszy św. dziękczynnej ks. Bp. Ignacy poświęci krzyż, który z mozołem wznieśliśmy znowu na naszym kościele. Wszystkich uczestników Mszy Rada Parafialna zaprasza następnie na agapę w Sali Wiejskiej przy ul. Strzegomskiej. Wieczorem o godz. 20.30 nabożeństwo fatimskie.
  3. Do czwartku przedłużam możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Leśniowa
    i Częstochowy – zgłosiło się jedynie 15 osób.
  4. W kancelarii Parafialnej oraz na stronie internetowej parafii jest dostępny nowy regulamin cmentarza w Stanowicach – przez cały wrzesień można wnosić propozycje, zastrzeżenia i uwagi.
  5. Bardzo dziękuję państwu, którzy wczoraj posprzątali kościół i obejście wokół kościoła oraz panu Mirosławowi za wykoszenie trawy. Bóg zapłać.