przez | 3 września 2023

Na XXII Niedzielę Zwykłą

03.09.2023 r.

Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?

1. Mamy dziś XXII Niedziele Zwykłą. W kalendarzu lit. Tego tygodnia będziemy wspominać: w piątek święto Narodzenia NMP – po Mszy św. Błogosławieństwo ziarna siewnego.
  2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. w tym dniu z udziałem dzieci, młodzieży i nauczycieli o godz. 8.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
  3. Chłopców rozpoczynających nowy rok szkolny zapraszam do służby przy ołtarzu, dziewczynki natomiast zapraszam do śpiewu – indywidualnego i w chórze.
  4. Do przyszłej niedzieli włącznie trwają zapisy na pielgrzymki do Sanktuarium MB Opiekunki Rodzin w Leśniowie i do Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Szczegóły w gablotce.
  5. W kancelarii Parafialnej jest dostępny nowy regulamin cmentarza w Stanowicach – przez cały wrzesień można wnosić propozycje, zastrzeżenia i uwagi.
  6. Na koniec chciałbym serdecznie podziękować panu Franciszkowi Burkiewiczowi z rodziną za ufundowanie naprawy kostki przy kościele a panu Bogusławowi za jej ułożenie. Bóg zapłać! Dziękujemy panu Zbigniewowi Wysoczańskiemu za wypożyczenie zagęszczarki, niezbędnej do tych prac. Dziękuję również państwu, którzy wczoraj posprzątali kościół i za złożoną ofiarę na kwiaty.