przez | 27 sierpnia 2023

Na XXI Niedzielę Zwykłą

27.08.2023 r.

„Położę klucz domu Dawidowego na jego ramieniu; gdy on otworzy, nikt nie zamknie, gdy on zamknie, nikt nie otworzy.”

1. Mamy dziś XXI Niedziele Zwykłą. W kalendarzu lit. Tego tygodnia będziemy wspominać: w poniedziałek wsp. Św Augustyna, we wtorek wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  2. W tym tygodniu przypada również:

* I czwartek miesiąca – w czasie adoracji prosić będziemy o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne

* I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 18. Zachęcam szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynających w poniedziałek NOWY ROK Szkolny

* I sobota miesiąca – rano odwiedzę chorych z Komunią św., popołudniu o godz. 18.00 Różaniec w int. wynagradzających NMP.

1. Przyszła niedziela jest I niedzielą września – po Mszy św. o godz. 10.00 Tradycyjne błogosławieństwo przyborów szkolnych i tornistrów dla dzieci klas pierwszych
    i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12. Będzie natomiast Msza dożynkowa o godz. 14. Serdecznie zapraszam do dziękczynienia za tegoroczne plony nie tylko rolników ale każdego kto ma za co podziękować Panu Bogu.
  3. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę proszę:

Gacek Małgorzata, Wolińska Renata, Czerniak Halina, Bodniewicz Urszula oraz Kudzia Elżbieta, Lelakowska Elżbieta, Lelakowska Lucyna, Matyja Danuta, Szczygieł Teresa