przez | 20 sierpnia 2023

na XX Niedzielę Zwykłą

20.08.2023 r.

A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą okruchy, które spadają ze stołu ich panów». Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa.

1. Obchodzimy dziś XX Niedzielę w Roku Kościelnym. W kalendarzu liturgicznym będziemy wymieniać: w poniedziałek św. Piusa X, papieża, we wtorek wsp. NMP Królowej, we czwartek wsp. św. Bartłomieja Apostoła (otoczmy modlitwą pierwszego proboszcza naszej parafii ks. Bartłomieja Szewczyka), w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  2. W Uroczystość Wniebowzięcia, we wtorek na rzecz poszkodowanych w powodzi w Słowenii zebraliśmy 1176 zł. Na tacę w tym dniu zebraliśmy 523 zł i jak co roku jest ona przeznaczona na budowę nowych kościołów w diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Wojenny krajobraz wokół kościoła związany jest z pracami ziemnymi niezbędnymi do zainstalowania fotowoltaiki.  Jeśli ktoś potrafi układać kostkę i chciałby dorobić to nie będę szukał obcych fachowców.
  1. 13 września czyli w wigilię Święta Podwyższenia Krzyża Świętego Rada Parafialna zaprosiła ks. bp Ignacego do poświęcenia krzyża na naszym kościele. To jest środa dlatego już dziś serdecznie zapraszam na to wydarzenie i agapę po Mszy św. Zaplanujcie sobie ten dzień aby podziękować Panu Bogu za kolejne dzieło, które wspólnie podjęliśmy i wykonaliśmy.
  2. We czwartek jak co tydzień adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.