przez | 30 lipca 2023

na XVII Niedzielę zwykłą

30.07.2023 r.

„Podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją.”

1. Dziś XVII Niedziela w ciągu roku. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Ignacego z Loyoli, we wtorek wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek wsp. św. Jana Marii Vianneya a w przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
  2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa dziś po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dla MIVA Polska – czyli na zakup pojazdów dla misjonarzy
  3. We czwartek zapraszam na Godzinę Świętą 19-20.
  4. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca – w piątek okazja do spowiedzi od godz. 18.00, w sobotę rano odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem a o godz. 18.00 różaniec w intencjach wynagradzających NMP.
  5. Zapowiedzi małżeńskie:

(2) Damian HERMANN, zam. Stanowice i Emilia STEMPIN, zam. Stanowice