przez | 18 czerwca 2023

na XI Niedzielę zwykłą

18.06.2023 r.

„Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy.”

1. Przeżywamy XI niedzielę zwykłą.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek (20.06) św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, we środę (21.06), NMP Przyczyny Naszej Radości, w sobotę (24.06) Narodzenie św. Jana Chrzciciela.
  3. Bóg zapłać za ofiary na Świątynię Opatrzności w Warszawie – wotum za odzyskanie niepodległości – ofiarowaliśmy 374 zł.
  4. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w Mszy św. Odpustowej oraz za jej przygotowanie – chórowi i panu organiście, panom za niesienie sztandarów, paniom za ofiarowanie ciasta i ufundowanie oraz przygotowanie kolacji dla księży z dekanatu, służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiatki. Wszystkim Bóg zapłać.
  5. Godzina święta w czwartek o godz. 19.00 – na dziękczynną adorację zapraszam szczególnie uczniów w ostatnim dniu roku szkolnego.
  6. W bieżącym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek o 9.00.
  7. Rodzice 3 letniej Agaty z Jaworzyny Śląskiej zwrócili się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki na operację dziecka w Stanach Zjednoczonych. Skorygowanie wady serca to koszt 1,7 mln zł. Zbiórka będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę – 25.06 po Mszach św.