przez | 11 czerwca 2023

na X Niedzielę w Ciągu Roku

11.06.-18.06.2023

Jezus, wychodząc z Kafarnaum, ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» A on wstał i poszedł za Nim.

1. Obchodzimy dziś X Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Antoniego z Padwy, we środę bł. Michała Kozala, w piątek Uroczystość Najświętszego Serce Pana Jezusa – nasz parafialny odpust, w sobotę wsp. Najświętszego Serca Maryi.
  2. Podczas oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  3. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do uroczystego obchodu uroczystości Bożego Ciała – budowniczym ołtarzy, panu leśniczemu za udostępnienie brzózek, panom, którzy te brzózki przywieźli, druhom strażakom za niesienie baldachimu i przygotowanie ołtarza, panu Krzysztofowi Głowińskiemu za dekoracje kwiatowe na drodze, Mamom za przygotowanie kwiatków, dzieciom za ich sypanie przed NS, wszystkim, którzy udekorowali trasę procesji, chórowi z panem organistą Janem, dziękuję niosącym sztandary i feretron oraz służbie liturgicznej. Wszystkim pozostałym uczestnikom dziękuję za modlitwę i publiczne wyznanie wiary.
  4. Dziś po Mszy św. zapowiadana zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – nasze wotum za odzyskanie wolności i papieża Polaka.
  5. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Zachęcam do udziału i dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatów i chłopcom za dzwonienie dzwonkami. Na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
  6. W piątek nasz parafialny odpust. Mszy św. o godz. 17 przewodniczyć będzie neoprezbiter ze Strzegomia ks. Jakub Zajadły. W czasie Mszy odpustowej wprowadzimy do naszego kościoła relikwie św. Jana Pawła II. W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.